Utwórz nową playlistę

Zastąp istniejącą playlistę

Dodaj do istniejącej playlistę

Załaduj playlistę do kolejki

  serwis muzyczny, najnowsza muzyka

  Acheront

  informacje o artyście
  Muzycy
  Judas Prophet - Wokal, Gitara Rytmiczna
  Fabryc - Gitara Solowa
  Kinder Grinder - Bas
  Miro - Perkusja
  Padre - Keyboard
  Zentor - Manager zespołu
  Gatunek muzyki:
  Heavy Metal
  Heavy Metal
  Heavy Metal
  Pochodzenie:
  Wytwórnia:
  statystyki
  Odwiedzających:
  413
  Fanów:
  0
  bio
  Narodziny Acheront.
  Pierwotnie powstał 2 osobowy skład o nazwie Cripton, której członkami byli : Judas Prophet wraz z kolegą. Po pewnym czasie nastąpiła zmiana nazwy zespołu. Przeglądając Mitologię Grecką Judas natrafił na mit o Orfeuszu i Eurydyce. W opisie Hadesu pojawiła się wzmianka o jednym z dopływów Styksu. Błotnistej rzece bólu o nazwie Acheront. Nazwa się nadała i Cripton przerodził się w Acheront.


  Początki działania kapeli.
  Oficjalny początek działania Acheront'u datuje się dokładnie na 20 Października 2003 roku. Zespół miał wtedy 4 członków i grał cover'y Iron Maiden,Marilyn Manson oraz zespołu Metallica próbując powoli tworzyć własne utwory.
  Skład wtedy wyglądał nieco dziwnie:

  Judas Propeth - Gitara elektryczna
  Falcon - Gitara akustyczna
  Nazgul - Gitara elektryczna
  Bagiennik - Wokal

  Zespół w tym składzie podziałał rok, bez większych lotów i marnymi rezultatami w znalezieniu Basisty i Bębniarza.


  Chrzest bojowy, czyli pierwszy koncert.
  Po 2 latach tułaczki z niepełnym składem w 2005 roku udało się skompletować pełny Band:

  Judas Prophet - Gitara Elektryczna
  Falcon - Gitara Elektryczna
  Zyp - Bass
  Nirwana - Wokal
  Filip - Perkusja

  W tym składzie, zespół wiosną 2005 roku zagrał swój pierwszy koncert w MDK Chełm w Krakowie.


  Lata 2006-2008.
  Nastały ciężkie czasy. Pierwszy rozpad kapeli nastąpił zimą 2005 roku. W tym okresie przewinęło się wielu muzyków jednak żaden nie zawitał na dłużej. Judas Prophet, po kilku miesiącach poszukiwań znalazł Gitarzystę Donowan'a Stavros'a. Wiosną 2006 dołączył także Perkusista Tall X. Sztywne "Trio" działało około roku.

  Judas Prophet - Wokal/Gitara Rytmiczna
  Donowan Stavros - Gitara Solowa
  Tall X - Perkusja

  W tym czasie Zespół zagrał kilka koncertów i nagrał pierwsze demo "It's just Egist now". Niestety brak Basisty i wewnętrzne nieporozumienia doprowadziły do odejścia Donovan'a pod koniec 2006 roku. Tall i Judas grali, komponowali i poszukiwali brakujących ogniw. Wiosną 2007 roku do Acheront'u dołączył Basista - Rzeźnik. Po roku zgrywania, komponowania i przesłuchiwania multum Gitarzystów do kapeli dołączył Olaf.
  Kompletny zespół istniał wtedy w składzie:

  Judas Prophet - Wokal/Gitara Rytmiczna
  Olaf - Gitara Solowa
  Rzeźnik - Bass
  Tall X - Perkusja

  Rozpoczął koncertowanie, komponowanie oraz przygotowania do nagrania drugiego Demo CD.


  Dotychczasowa największa porażka.
  Pod koniec 2008 roku, Acheront wszedł do studia by zarejestrować drugie DEMO CD. Po owocnym koncertowaniu, zdobywaniu większej popularności, nagraniu Dema, Acheront zaczął się psuć od wewnątrz Kwasy pomiędzy członkami kumulowały się powodując rozpad zespołu. Pożegnalny koncert odbył się w Kornet Jazz Klub w Krakowie 6 Lutego 2009 roku. Jeszcze przez miesiąc Judas i Olaf próbowali uratować Acheront i szukali nowych członków. Udało się znaleźć Perkusistę - Laskę. Jednak projekt umarł. W tym czasie Acheront został zawieszony definitywnie, być może na zawsze...


  Ponowne narodziny.
  Judas Prophet na wiosnę 2009 roku, założył z Arkiem Chyczyńskim zespół O nazwie Bastet. Po niecałym roku grania doszło do różnic zdań i Judas opuścił szeregi Bastet. Postanowił wskrzesić Acheront. W styczniu 2010 roku, do projektu zaprosił (w tym czasie bezrobotnego) Basistę Kinder'a Grinder'a, oraz Laskę, ówczesnego perkusistę zespołu The Fallen Icon. W szybkim czasie poprzez ogłoszenie nawiązali współpracę z Gitarzystą Fabrycem. Kilka tygodni później do kapeli dołączył Klawiszowiec Padre.

  Zespół był już w pełnym składzie:

  Judas Prophet - Wokal/Gitara Rytmiczna
  Fabryc - Gitara Solowa
  Kinder Grinder - Bass
  Padre - Klawisze
  Laska - Perkusja

  Rozpoczęto wtedy komponowanie i szlifowanie niektórych starych kompozycji Acheront'u.

  Wyjście z podziemia.
  Pierwszy koncert odrodzonej kapeli odbył się bardzo szybko. Już w kwietniu 2010 roku zespół miał za sobą debiutancki koncert. Z rozpędu zagrał jeszcze kilka koncertów w krakowskich klubach.


  "Ostatnia pieczęć"
  Jesienią 2010 roku zespół wszedł do studia, by zarejestrować oficjalną EP'kę zawierającą 3 autorskie utwory:

  Hades

  Trwoga

  Stracone Nadzieje  Rok 2011 rokiem sukcesów i zmian
  Premiera Ep'ki "Ostatnia Pieczęć" nastąpiła na początku 2011 roku. Jej odbiór spotkał się ze sporym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem. Uruchomiona została sprzedaż internetowa Ep'ki na oficjalnej stronie Acheront'u. Przez pierwsze miesiące sprzedaż cały czas rosła, tak przez internet jak i na koncertach. EP doczekało się wielu pozytywnych recenzji na wielu portalach internetowych w tym na "Metalside".
  Zespół również udzielił wywiadu w największym Małopolskim Radiu internetowym, w Radiu Bezkitu, po czym nawiązał stałą współpracę.
  Utwór HADES znalazł sie na TOP Liście Radia Bezkitu i przez kilka tygodni zajmował zaszczytne 2 i 3 miejsce.

  Zespół również nawiązał współpracę z Radiem Bemowo gdzie także można usłyszeć kompozycje z Ep'ki.

  Acheront sporo koncertował oraz komponował. Setlist doszedł do około 1h i 45 minut czasu live.

  Zainteresowanie rosło z koncertu na koncert, więc kapela postanowiła nagrać i udostępnić singla. Na Oficjalnej stronie Acheront'u urządzono głosowanie na dotychczasowe kawałki. Ten, który uzyska najwięcej głosów od fanów miał zostać nagrany.
  Wygrał utwór "Ostatni Strzał". Kawałek utrzymany w ponurej stylistyce muzycznej z dodatkami psychodeli, opowiadający o przemyśleniach na łożu śmierci osoby, która przedawkowała narkotyki.
  Zespół we wrześniu wszedł do studia by zarejestrować singla. W październiku odbyła się jego premiera w radiu BEZkitu po czym został udostępniony do posłuchania oraz ściągnięcia za darmo wraz z utworami z EP na oficjalnej stronie.

  22 Października zespół zagrał, już drugi koncert z serii "Koncert Jubileuszowy". W tym roku Acheront kończył 8 lat.
  Impreza trwała do późnych godzin nocnych a publika wcale nie chciała iść spać!

  Niestety spięcia, pomiędzy perkusistą Laską a resztą zespołu szybko narastały i Acheront zadecydował, że Laska musi opuścić zespół.

  Zespół, przez niecałe 2 miesiące przesłuchał kilku perkusistów, ale żaden nie spełniał oczekiwań. Wreszcie 19 grudnia oficjalnym, nowym perkusistą został Miro , co otworzyło zespół na nowe perspektywy i dojrzalszą muzykę.
  Na koniec 2011 roku skład prezentuje się następująco:

  Judas Prophet - Wokal/Gitara Rytmiczna

  Fabryc - Gitara Solowa

  Kinder Grinder - Bass

  Padre - Klawisze

  Miro - Perkusja

  Rok 2012, ruchy z kopyta bez końca świata
  Rok 2012 zapowiadał się mozolnie, głównie ze względów czasu jaki Miro miał poświecić na opanowanie materiału. Urozmaicenie banalnych partii perkusyjnych Laski musiały potrwać. Jednak po kilku miesiącach Acheront, był gotowy do pierwszego występu od wielu miesięcy w nowym składzie.

  Koncertowo Acheront rozwinął się jakościowo, jeśli chodzi o wykonanie utworów. Pewność siebie wtargnęła w szeregi i nie chciała opuścić.

  W 2012 roku zespół zagrał wiele koncertów loalowych jak i plenerowych. Najważniejszym wydarzeniem był (jak co roku) koncert urodzinowy. Acheront w tym roku kończył 9 lat! Frekfencja była nie spdoziewana. Pełny klub, ludzie bawiący się na maxa, spiewający, krzyczący i skaczący. To dodało pary w żagle i chciało sie więcej!

  Pod koniec roku Acheront zadecydował, że chce dać fanom wreszcie to na co zasługują! Multum kocnertów nie tylko w rodzinnym Krakowie ale i w innych miastach Polski i za jej granicami. W lutym 2013 miał się odbyć koncert w Czechach.

  Grudzień oprócz prezentów gwiazdkowych podarował zespołowi nagrodę za te wszystkie ciężkie lata. 5 Grudnia oficjalnym Menagerem Grupy został Zentor! Z automatu pojawił się projekt nagrania płyty w 2013. Więc do dzieła !

  Co dalej?
  Jedziemy z wyrobem!!! :)
  dyskografia
  video (6)